Navigacija
Sveiki
Naujienos
Išvyka į Kauną


Kovo 17 d. 5 – 8 klasių mokiniai vyko į Kauną. Apsilankėme Lietuvos švietimo istorijos muziejuje, o po to žiūrėjome Vilniaus kamerinio teatro spektaklį „Kai žmonės vaidino Dievą“.
Muziejaus darbuotojos supažindino su muziejaus istorija, sužinojome, kad tai vienas seniausių muziejų nepriklausomoje Lietuvoje, įkurtas 1922 metais. Apžiūrėjome muziejaus įkūrėjo Vinco Ruzgo memorialinį kambarį, parodą „XVII–XX a. švietėjai dailėje“, džiaugėmės dailininkų darbuose įamžintais mums gerais žinomais švietėjais: Simonu Daukantu, Jonu Jablonskiu, Gabriele Petkevičaite-Bite ir kt. Salėje, skirtoje Lietuvos ir išeivijos švietimo raidai 1940-1990 m., matėme to meto mokyklos istoriją: vadovėlius, sąsiuvinius, uniformas ir t.t., pasėdėjome senuosiuose mokykliniuose suoluose. Na, bet įdomiausia buvo dalyvauti edukacinėje pamokėlėje „Daraktorinė 19 a. mokykla“. Pirmiausia buvom supažindinti su to meto mokymo ir rašymo priemonėmis, paskui visi, aprengti lininiais marškiniais, sėdėjome ant suolų, o daraktorius (Eismantas) mokė mus skaityti iš „Elementoriaus“, tuo tarpu atėjo knygnešys (Kajus), atnešė knygelių, tačiau, nespėjus dorai jomis pasidžiaugti, įsiveržė žandaras (Edvinas). Knygeles teko paslėpti, o daraktoriui aiškintis ir įrodinėti žandarui, kad nėra čia jokių knygų ir niekas čia nesimoko. Mokiniai pajuto daraktorinės mokyklos dvasią, o norintys pajausti to meto bausmes, dar paklūpėjo ir ant žirnių.
Išėję iš muziejaus skubėjome į „Girstučio“ kultūros centrą žiūrėti spektaklio, kuriam iš anksto ruošėmės. Kadangi spektaklis „Kai žmonės vaidino Dievą“ pastatytas pagal Anos Frank dienoraštį, visi perskaitėme šios knygas ištraukas, vėliau aptarėme kūrinį, padiskutavome, o kai kurie taip susidomėjo Anos istorija, kad net nusipirko ar pasiėmė iš bibliotekos skaityti visą knygą. Nors į spektaklį ėjome žinodami, kad linksma nebus, tačiau buvo visko:ir juoko, ir ašarų, tik nebuvo nė vieno abejingo Anos ir jos šeimos istorijai.
Už kelionę į Kauną dėkojame Josvainių gimnazijos direktoriui Ramūnui Zigmantavičiui, o už edukacinę pamokėlę ir galimybę pamatyti spektaklį – Tautinio atgimimo veikėjos Jadvygos Juškytės paramos fondui.

Nuotraukas galite pamatyti čia...

Pernaravoje pristatytas dokumentinis filmas iš ciklo „Vyrų šešėlyje“


Vasario 17 d. Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriuje buvo pristatytas dokumentinis filmas apie Pernaravoje gimusią ir gyvenusią pedagogę, visuomenininkę, tautinio atgimimo veikėją Jadvygą Juškytę.
Į filmo pristatymą susirinko visi, besidomintys šia iškilia asmenybe: mokiniai, mokytojai, pernaraviečiai, aplinkinių kaimų gyventojai, Pernaravos seniūnas Artūras Gustas, Kėdainių Švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas Rytas Tamašauskas, lituanistė Aldona Šležaitė, iš sostinės atvyko J. Juškytės giminaitis ir jos vardo paramos fondo steigėjas Kastytis Vyšniauskas, VU profesorė Virginija Jurėnienė ir filmo režisierius Justinas Lingys.
Režisierius papasakojo, jog kuria dokumentinių filmų ciklą „Vyrų šešėlyje“, kad galėtų priminti apie moteris, daug dirbusias Lietuvai, tačiau šiandien jau daugumai nežinomas, o apie J. Juškytę sužinojo kurdamas filmus apie G. Petkevičaitę - Bitę ir V. Kudirką. Pradėjo ja domėtis ir, pasak J. Lingio, tai moteris, labai daug nuveikusi Lietuvai, tačiau šiandien jau mažai kam žinoma, todėl jo, kaip režisieriaus, pareiga - prikelti ją iš užmaršties.
Profesorė V. Jurėnienė kalbėjo apie J. Juškytės nuveiktų darbų svarbą, ji pabrėžė, kad ne tik vyrai Lietuvoj valstybę kūrė, ne mažiau svarbios savo darbais ir moterys, viena iš jų – Jadvyga Juškytė.
Mokytoja ir Jadvygos Juškytės paramos fondo vadovė Loreta Andrulienė pasakojo apie J. Juškytės gyvenimą, jos pedagoginę ir literatūrinę veikla.
Filmo kūrėjų dėka apie Jadvygą Juškytę ir jos nuveiktus darbus galės sužinoti visi, kam brangi Lietuvos praeitis ir jos istorija.

Loreta Andrulienė, Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus lietuvių k. mokytoja

Gruodžio 22 d. mūsų mokykloj viešėjo vaikų ir jaunimo tautinės muzikos ansamblis "Auštaras", vadovaujamas Aušros Giedrienės. Svečiai atvyko su adventine programa "Atbėga elnias devyniaragis". Ansamblio vadovė Aušra Giedrienė priminė visiems Advento laikotarpio papročius, tradicijas, paskui kartu su svečiais dainavome dainas, žaidėm žaidimus, šokom ratelius. Į namus visi skirstėmės džiugiai nusiteikę, pakiliai laukdami šv. Kalėdų. Už puikų pasibuvimą dėkojame auštariečiams ir jo vadovei, o už ansamblio pakvietimą į mūsų mokyklą - Jadvygos Juškytės fondui.Nuo lapkričio mėnesio mokykloje vėl vyksta karatė treniruotės, kurias mūsų mokyklos mokiniams dovanoja Jadvygos Juškytės fondo steigėjas Kastytis Vyšniauskas.Edukacinė pamoka “Pelėdų kaime”


Spalio 21 d. Jadvygos Juškytės paramos fondo dėka 1-4 klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti edukacinėje programoje „Pelėdų kaime“ Pelėdnagiuose, juos lydėjo pradinių klasių mokytojos Vida Matkuvienė ir Laima Bytautienė. Mokinukai buvo supažindinti su Pelėdnagių gyvenviete, pamatė daugybę pelėdų skulptūrų, draugystės akmenį, saulės laikrodį.Vaikai su džiaugsmu šaudė iš lankų, šliuožė žole slidėmis, dalyvavo įveikiant įvairias kliūtis.
Bendruomenės namuose visus pasitiko šaunios šeimininkės dainuodamos sutiktuvių dainą. Mokiniai išgirdo įdomų pasakojimą apie Pelėdnagių gyvenvietės vardo atsiradimą, atsakinėjo į viktorinos klausimus, kartu su šeimininkėmis padainavo apie pelėdą, ragavo „pelėdų kiaušinius“, pyragus ir kitus skanius patiekalus, gėrė gilių kavą. Sočiai pasistiprinę šeimininkių vaišėmis, ėmėsi darbo: vieni pynė apyrankes, kiti spalvino pelėdas, treti vėlė jas iš vilnos, visi norintys turėjo galimybę išbandyti laimę loterijoje.
Kiekvienas mokinukas gavo diplomą už aktyvų dalyvavimą edukacinėje Pelėdų kaimo programoje. Išlydėdamos svetingos Pelėdų kaimo šeimininkės padovanojo didelį saldainį – siurprizą, kuriuo vaikai labai džiaugėsi, o siurprizą pamatė tik sugrįžę į mokyklą ir išvynioję saldainį.
Edukacinė išvyka mokiniams suteikė labai daug džiaugsmo, naujų įspūdžių ir žinių.

Vida Matkuvienė, pradinių kl. mokytoja


Nuotraukas galite pamatyti čia...

Rugsėjo 1-osios šventė


Visus Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus mokinius su Rugsėjo 1-ąją sveikino skyriaus vedėja Vitalija Sorokienė, seniūnas Arūnas Gustas, ikimokyklinukų mokytoja Nijolė Sabašinskienė ir Jadvygos Juškytės paramos fondo vadovė Loreta Andrulienė, pirmokėliams ji įteikė dovanėles.

Šventės akimirkas galite pamatyti čia...

2015 - 2016 m.m.


Mokslo metų pabaiga


Birželio 5 dieną mūsų mokykloje buvo švenčiama mokslo metų pabaiga. Mokyklos skambutis paskutinį kartą skambėjo aštuntokams, kitąmet jie mokysis jau kitose mokyklose. Gražią atsisveikinimo programą aštuntokams paruošė šeštokai su savo auklėtoja Birute Dantiene.
Visus mokinius sveikino skyriaus vedėja Vitalija Sorokienė, aštuntokus sveikino jų pirmoji mokytoja Rima Samoškienė, auklėtoja Sigita Rukšėnienė. Skyriaus vedėja geriausiai besimokantiems mokiniams įteikė padėkos raštus.
Pasveikinti visų mokinių ir mokytojų atvyko Jadvygos Juškytės paramos fondo steigėjas Kastytis Vyšniauskas. Jis įteikė kasmetinius fondo apdovanojimus (plačiau galite paskaityti Jadvygos Juškytės fondas 2015).

Šventės akimirkas galite pamatyti čia...

Karatė varžybos


Šiais mokslo metais Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus mokiniai, Jadvygos Juškytės fondo įkūrėjo Kastyčio Vyšniausko dėka, turėjo galimybę kiekvieną ketvirtadienį dalyvauti karatė treniruotėse. Sportuodavo visi, kas tik norėjo – nuo pirmokėlių iki aštuntokų. Buvo pasirūpinta mokinių, neturinčių galimybių atvykti į treniruotes, atvežimu ir po treniruotės parvežimu namo. Kalėdų proga visiems buvo padovanotos kūno apsaugos. Mokinius treniravo Radviliškio karatė klubo „Rytų kovotojas“ treneris Ričardas Mačiunskas.
Balandžio 23 d. vyko karatė varžybos, kurias organizavo treneriai Ričardas ir Ernestas, su jais kartu atvyko ir trys teisėjai. Mokinių tėveliai ir draugai turėjo galimybę pamatyti, ko išmoko karatė kovotojai. Mokiniai pademonstravo savo vikrumą, stiprumą, ištvermę, jie buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes, kiekviena grupė varžėsi keturiose rungtyse.
7-os klasės mokinys Eismantas Galinis savo amžiaus grupėje iš keturių rungčių laimėjo tris pirmąsias vietas. 6-os klasės mokiniai Airidas Brigys ir Laurynas Mačekūnas laimėjo po dvi pirmąsias vietas. Nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais ir diplomais, o antrų ir trečių vietų laimėtojai - medaliais ir diplomais. Prizininkus sveikino Jadvygos Juškytės fondo steigėjas Kastytis Vyšniauskas, fondo direktorė Loreta Andrulienė ir skyriaus vedėja Vitalija Sorokienė.
Varžybų žiūrovai puikiai praleido vakarą, džiaugėsi matydami entuziastingus kovotojus, o mokiniai saugiai pasivaržė tarpusavyje, pajuto varžybų atmosferą, patyrė pergalių džiaugsmą, įvertino savo jėgas ir sugebėjimus.
Laurynas Mačekūnas buvo pakviestas dalyvauti Kauno rajono mero taurės varžybose „Pirmasis wazari 2015“, kurios vyko Garliavoje gegužės 10 d. Laurynas rungtyniavo Sumo rungtyje ir užėmė trečiąją vietą.
Dėkojame Jadvygos Juškytės fondo steigėjui Kastyčiui Vyšniauskui už suteiktą galimybę mokiniams susipažinti su karatė kovos menu, pasportuoti, naudingai ir sveikai praleisti ketvirtadienio vakarus. Treneriui Ričardui Mačiunskui dėkojame už kantrybę, patarimus ir įdomias treniruotes.

Nuotraukas galite pamatyti čia...

Savaitė be patyčių


Kovo 23–27 d. mūsų skyrius dalyvavo akcijoje „Be patyčių“. Šios akcijos metu vyko klasės valandėlės, buvo dalinami lankstinukai, patariantys, kaip elgtis, kur kreiptis, jei vyksta patyčios.
Kovo 27 d. 5–8 klasių mokiniai dalyvavo rajoniniame renginyje „Gyvenimas be patyčių“. Mokiniai miestelio įstaigose (seniūnijoje, ambulatorijoje, parduotuvėje) ir Kėdainių autobusų stotyje, prekybos centre MAXIMA dalijo vėliavėles su akcijos logotipais, taip pranešdami visuomenei, kad nenori patyčių.
Kėdainių pramogų arenoje vaikus aplankė ypatingas svečias – Panda. Tai nacionalinis džiaugsmo kampanijos „Myliu Panda“, siekiančios skatinti aktyvų jaunimo dalyvavimą puoselėjant žmogaus teisių vertybes, vykdančios patyčių prevenciją, simbolis.
Renginyje mūsų skyriaus mokiniai kartu su kitų mokyklų atstovais toleranciją ir draugystę ugdė dalyvaudami įvairiose veiklose, žaisdami, šokdami bendrą nuotaikingą draugystės šokį.
Arenos kieme vaikai pūtė muilo burbulus ir kartu su Panda paleido į dangų draugystę bei vienybę simbolizuojančią puokštę įvairiaspalvių balionų.

Pamoka, skirta knygnešio dienai


Kovo 18 d. bibliotekoje 5–8 klasių mokiniams vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka, skirta Knygnešio dienai. Pamoką vedė lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Loreta Andrulienė, dalyvavo mokytojos Rita Andriuškevičienė, Rima Samoškienė ir bibliotekininkė Zita Vaidotienė.
Pamokoje buvo kalbama apie spaudos draudimo laikotarpį, Lietuvos knygnešių pasiaukojamą veiklą išsaugant lietuvišką raštą. Mokytoja skaidrėse buvo paruošusi klausimus, į kuriuos mokiniai atsakinėjo, ir demonstravo nuotraukas, susijusias su knygnešystės laikotarpiu. Mokiniai sužinojo, kodėl Knygnešio diena švenčiama kovo 16 d., kas buvo pirmasis knygnešys, bandė atspėti, kiek knygnešių buvo Lietuvoje ir pačioje Pernaravoje. Mokiniai sužinojo, kad Pernaravos krašte buvo net 18 knygnešių. Plačiau kalbėta apie šiuos knygnešius: kunigą A. Šliūpavičių, seseris Juškytes, A. Bieliauską, J. Kunevičių.
Mokiniai buvo ne pasyvūs klausytojai, bet aktyvūs pamokos dalyviai, kadangi kiekvienas turėjo galimybę pademonstruoti savo apsiskaitymą ir žinias, įgytas istorijos ir lietuvių k. pamokų metu.
Pasibaigus pamokai mokiniai turėjo galimybę pažiūrėti Audriaus Juzėno režisuotą filmą „Ekskursantė“. Mokytoja L. Andrulienė paaiškindavo mokiniams sunkiau suprantamus epizodus.

Paminėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną
Skyriaus bendruomenė pakiliai nusiteikusi pasitiko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines. Šiai žymiai sukakčiai pažymėti mūsų skyriuje buvo skirta ištisa savaitė. Pradinukai, vadovaujami mokytojos Laimos Bytautienės, išaudė tautines juostas, 4-6 klasių mokiniai iliustravo eilėraščius apie Lietuvą. Visi kartu jie surengė savo darbų parodą „Aš labai myliu Lietuvą“.
Penktadienį, kovo 6 d., visi mokiniai ir mokytojai dalyvavo akcijoje „Lietuvai ir man“. Akcijos metu vaikai, vadovaujami mokytojų Albinos Mackevičienės, Laimos Bytautienės, Virginijos Šilkaitienės, pynė trispalves juosteles. 8-os klasės mokiniai su mokytoju Vytautu Vaidotu ruošėsi ir kovo 10 d. dalyvavo konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“.
Penktadienį, kovo 6 d., visi mokiniai ir mokytojai dalyvavo akcijoje „Lietuvai ir man“. Akcijos metu vaikai, vadovaujami mokytojų Albinos Mackevičienės, Laimos Bytautienės, Virginijos Šilkaitienės, pynė trispalves juosteles. 8-os klasės mokiniai su mokytoju Vytautu Vaidotu ruošėsi ir kovo 10 d. dalyvavo konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“.
6-os klasės mokinys Viktoras Pacevičius kartu su mokytoja Loreta Andruliene kovo 12 d. dalyvavo rajono kraštotyrininkų konferencijoje ir pristatė savo giminės genealoginio medžio schemą bei rašinį „Mano gimtinės takais“.

Tradicinė Kaziuko mugė


Kovo 5 d. mokykloje vyko tradicinė kasmetinė Kaziuko mugė. Po pamokų mokyklos 1-o aukšto koridoriuje susirinkę prekybininkai dėliojosi savo prekes, jų nekantriai laukė pirkėjai. Ant prekystalių puikavosi saldumynai, papuošalai, suvenyrai. Labai paklausios buvo 6 kl. mokinio Viktoro Pacevičiaus lietos natūralaus bičių vaško žvakės. Mokytoja Laima Bytautienė, apsupta smalsių žiūrovų, audė tautines juostas.
Mugę organizavo etnokultūros mokytoja Rita Andriuškevičienė.

Išvykos į Panevėžį


Vasario mėnesį mūsų mokyklos 5-8 kl. mokiniai du kartus lankėsi Panevėžyje. Vasario 4 d. Jadvygos Juškytės fondas dovanojo išvyką į J. Miltinio dramos teatro spektaklį „Iš Nuomšiko gyvenimo“ (plačiau galite paskaityti Jadvygos Juškytės fondas 2015).
Vasario 21 d. Jadvygos Juškytės fondas mokiniams dovanojo bilietus į spektaklį „Anė iš Žaliastogių“, bet prieš tai dar lankėmės Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje, dalyvavome kraštotyros muziejaus edukaciniuose užsiėmimuose.

Viešnagė Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje
Vasario 21 d., šeštadienį, 5-8 kl. mokiniai vėl vyko į Panevėžį. Pirmiausia, mokytojos Zitos kviečiami, lankėmės Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje, jos muziejuje, o paskui skubėjome į J. Miltinio dramos teatro spektaklį „Anė iš Žaliastogių“.
Mūsų mokykla ir Panevėžio „Žemynos“ progimnazija turi panašumų: abiejose mokosi tik pirmų – aštuntų klasių mokiniai. Aišku, mokinių skaičiumi lygintis negalime – pas juos mokosi 500 mokinių. Tik įžengusius pro mokyklos duris mus maloniai pasitiko lietuvių kalbos mokytoja Zita Kazlauskienė su savo vadovaujamo jaunųjų skautų būrelio narėmis. Mokytoja papasakojo apie mokyklą, jos istoriją, tradicijas. Vaikščiodami koridoriais gėrėjomės mokinių piešinių ir rankdarbių parodomis. Žvilgtelėjome į sporto salę (vaje, mes manėme, kad mūsų mokyklos salė didelė, o čia gal keturis kartus didesnė...), jaunosios skautės pakvietė į spalvingą laisvalaikio centrą, kuriame kartu žaidėme įvairius žaidimus.
Po pažinties su mokykla mus pakvietė mokytoja Daiva Daunoravičienė į muziejų, kuriam ji vadovauja. Kiek daug visko mes ten pamatėm! Svarbiausia, kad buvo galima ne tik pamatyti, bet ir paliesti, ir išsiaiškinti, kas tai, kam skirta ir t.t. Mokytoja Daiva papasakojo, kaip eksponatai atkeliauja į muziejų, kokie užsiėmimai vyksta muziejuje. Ir mes turėjome galimybę dalyvauti net dviejuose edukaciniuose užsiėmimuose. Pirmasis užsiėmimas buvo skirtas knygnešiams. Sužinojome, kodėl buvo draudžiama lietuviška spauda, iš kokių vadovėlių buvo mokomi vaikai, kuo skiriasi daraktorius nuo direktoriaus, bandėme skaityti lietuviškus žodžius, užrašytus rusiškomis raidėmis, o paskui prasidėjo praktinės užduotys. Patys siuvom sąsiuvinukus, bandėm rašyti su žąsies plunksna. Buvo labai įdomu!
Po pamokėlės mokytoja Zita ir jaunosios skautės pakvietė pasivaišinti, vaizdžiai papasakojo apie įdomią savo veiklą. Po to dar pasigėrėjom gražia biblioteka, turtingais ir išpuoštais technologijų kabinetais ir vėl sugrįžome į muziejų, kur laukė mokytoja Daiva, paruošusi visas reikalingas priemones antrajai pamokėlei. Prieš tai dar pažiūrėjome filmuką apie mokyklos 35-ąjį gimtadienį, o tuomet prasidėjo darbas: kirpome, klijavome, puošėme - darėme velykinius atvirukus. Taip įdomu buvo, kad galėjome dirbti ir dirbti, deja, laikas labai greitai prabėgo, o mes dar turėjome suspėti į spektaklį, tad beliko už viską padėkoti ir atsisveikinti.
Nuoširdžiai dėkojame Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokytojoms Zitai ir Daivai už kvietimą apsilankyti Jūsų gražioje, jaukioje mokykloje, už įdomius ir naudingus edukacinius užsiėmimus, už tai, kad praturtėjome žiniomis ir idėjomis, už dovanotą brangų šeštadienio laiką. Ačiū jaunosioms skautėms už malonų bendravimą ir už tai, kad padėjo nepaklysti painiuose didelės mokyklos koridoriuose.

Nuotraukas galite pamatyti čia...

Paminėjome Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną


Vasario 13 d. mokyklos bendruomenė rinkosi į tradicinį vasario 16-osios minėjimą. Mokiniai deklamavo eiles apie Lietuvą, dramos studija „Kaukė“ parodė spektaklį – lietuvių liaudies sakmę „Apgautos laumės“. Po minėjimo visi mokiniai rinkosi į sporto salę, kur vyko sportinės varžybos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 97-osioms metinėms pažymėti. Šventinę programą paruošė ir sportines varžybas organizavo mokytojai Rima Samoškienė ir Vytautas Vaidotas.

Netradicinė istorijos pamoka


Sausio 30 d. mokykloje vyko netradicinė istorijos pamoka 5-8 klasių mokiniams. Pamoka buvo skirta Aušvico – Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo 70-osioms metinėms pažymėti. Pamoką vedė istorijos mokytojas Vytautas Vaidotas ir dailės mokytoja Albina Mackevičienė, kuri papasakojo savo kelionės į šią stovyklą įspūdžius, demonstravo nuotraukas.

2014 – 2015 m.m. 1 pusmečio geriausieji mokiniai


Geriausiai besimokančių 5 – 8 klasių mokinių aštuntukas
Geriausiai besimokančių 1-4 klasių mokinių aštuntukas
Sveikiname geriausiai besimokančius ir linkime tolesnės sėkmės moksle!

Sausio 13-oji mokykloje


Sausio 13-ąją tradiciškai prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 val. ryto mokyklos languose sužibo atminimo žvakės, mokiniai kartu su mokytojais pamokos pradžioje prisiminė tų dienų įvykius. Mokykloje ir bibliotekoje buvo paruošti specialūs stendai Laisvės gynėjų dienai pažymėti. Visi mokiniai, mokytojai ir mokyklos darbuotojai pasipuošė simboliniu neužmirštuolės žiedu, simbolizuojančiu pagarbą žuvusiems ir kovojusiems už Lietuvos laisvę..

Kalėdų eglutė


Gruodžio 19 d. mokykloje vyko Kalėdų eglutės šventė. 1-4 kl., priešmokyklinės grupės ugdytiniai ir Pernaravos seniūnijos vaikai kartu su tėveliais rinkosi į mokyklos salę. Ten jų jau laukė linksmoji Pelytė ir Kalėdų senelis. Šventines programėles parengė ir patys vaikučiai. Po visų linksmybių šventės dalyviai skubėjo į Pernaravos miestelio Kalėdinės eglės įžiebimo ceremoniją.
Po pietų prie eglutės linksminosi 5-8 kl. mokiniai.

Netradicinė pamoka Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejuje


Gruodžio 12 dieną mūsų mokyklos 6- 8 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje Juškų muziejuje, esančiame Vilkijoje. Prie senosios klebonijos, tapusios muziejumi, mus pasitiko Antano Juškos medinė skulptūra, prie kurios mokiniai uždegė žvakutes. Prieš užeidami į muziejų, pasigrožėjome jo aplinka, išdailintomis namo langinėmis, karpytomis užuolaidėlėmis, originaliai eksponuojamomis įvairiomis senovinėmis buities detalėmis. Gėrėjomės muziejaus direktoriaus Arūno Sniečkaus drožtomis skulptūromis, kiemo gilumoje mūsų dėmesį patraukė ypatingai dailiai sukrautos malkos.
Užėję į muziejų mokiniai susipažino su eksponatais, kuriuos buvo galima ne tik apžiūrėti, bet paliesti, palaikyti rankose. Visų kambarių lubas puošė lengvučiai įvairiausių dydžių ir formų šiaudiniai sodai, gaila, kad nebeužteko laiko susipažinti su jų vėrimu.
Kai viską atidžiai apžiūrėjom, buvom pakviesti susėsti prie labai didelio stalo ir tada prasidėjo pamoka, trukusi nei daug, ne mažai – 2,5 val. Muziejaus direktorius Arūnas Sniečkus labai įdomiai pasakojo apie brolius Antaną ir Joną Juškas, apie jų nuveiktus darbus, ypatingai daug sužinojome apie kunigą Antaną Jušką, apie jo meilę gimtajai kalbai, liaudies dainai ir paprastam kaimo žmogui. Išgirdome, kaip Antanas Juška organizuodavo dainų konkursus, rinkdavo dainų karalienę, kaip užrašinėdavo žodžius būsimam žodynui. Sužinojome, A. Juškos knygos, nuskendusios kartu su „Titaniku“, likimą.
Mokinai, dalyvavę šioje pamokoje, praturtėjo ne tik lietuvių kalbos ir literatūros, bet ir istorijos, fizikos, tarpusavio bendravimo ir elgesio žiniomis. Mokiniams pamoka neprailgo, kadangi muziejaus direktorius pasakojo labai nuoširdžiai ir įtaigiai.
Mes esame nuoširdžiai dėkingi Arūnui Sniečkui už įdomią ir turiningą pamoką, o iš jo mūsų mokiniai gavo pagyrimą už ypatingai įdėmų klausymąsi.Vaikų Maldynėlis


Spalio mėnesį mūsų mokyklos aštuntokai: Vaida Vaitkevičiūtė, Sandra Mockaitytė ir Tomas Mikšys, minėdami Adelės Dirsytės 105-ąsias gimimo metines ir jos žūties Sibire 60-metį, padarė maldynėlį, į kurį sudėjo savo pačių sukurtas maldas. Maldynėlio puslapiai - beržo tošis, ant kurios užrašytos maldos.
Mokiniams padėjo technologijų mokytoja Virginija Šilkaitienė ir lietuvių k. mokytoja Loreta Andrulienė.

(Nuotraukas galima pamatyti čia...)


Dalyvavome Pernaravos seniūnijos kultūros ir meno dienose


Spalio 25 d. mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai dalyvavo rajono kultūros ir meno dienų renginyje „Vis kažkas laukia mūsų namuos“
Renginio metu mūsų mokyklos I aukšte ir salėje vyravo jaukių namų aplinka, kvepėjo pyragai ir arbata, koridorių papuošė spalvingi rankdarbiai, nuotraukos. Koncerte kartu su seniūnijos saviveiklininkais dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai: 5-6 klasių mokinių vokalinis ansamblis, skaitovė Skaiva Bytautaitė, vaidino Sandra Mockaitytė, Eismantas Galinis. Prie kultūros ir meno dienų organizavimo aktyviai prisidėjo mokytojos Rita Andriuškevičienė, Rima Samoškienė, Laima Bytautienė.

Karatė treniruotės mokykloje


Nuo spalio 16 d., kiekvieną pirmadienį, mokykloje vyksta karatė treniruotės, finansuojamos Jadvygos Juškytės fondo įkūrėjo Kastyčio Vyšniausko. Treniruotes gali lankyti visi norintys mokyklos mokiniai. Karatė kovos meno moko treneris Ričardas Mačiunskas.Mokytojų diena mokykloje


Spalio 3-ioji – šventinė diena mokykloje. Visa mokinių ir mokytojų bendruomenė pažymėjo Tarptautinę mokytojų dieną. Prie durų mokytojus pasitiko šventiškai apsirengę aštuntokai. Jie kiekvieną mokytoją apdovanojo gėlių puokštelėmis, padabino linksmomis emblemomis ir mokytojai „tapo“ gyvūnais, o mokytojų kambarys - linksmu zoologijos sodu.
Po to aštuntokai tradiciškai vedė pamokas, dalinosi su mokytojais pirmaisiais pedagoginio darbo įspūdžiais. Dėkojame prie šventės organizavimo daug prisidėjusiai aštuntoko Agniaus mamai Linai Paulauskaitei.

Išvyka į Radviliškį


Spalio 1 d. septyniolika 5-8 kl. mokinių, Jadvygos Juškytės fondo steigėjo Kastyčio Vyšniausko kvietimu, vyko į Radviliškį. Lankėmės sporto klubo „Rytų kovotojas“ karate treniruotėje, kurią vedė klubo vadovas – Ernestas Mončauskas. Visi 17 mokinių su didžiuliu noru aktyviai dalyvavo įdomioje treniruotėje.
Smagiai pasportavę vykome į durpių įmonę „Sulinkiai“. Ten mus maloniai sutiko įmonės darbuotojai, pardavimų vadybininkas Vidas Kairys papasakojo įmonės istoriją, susipažinom su skirtingų rūšių durpėmis, sužinojome, kam jos skirtos, stebėjome durpių fasavimo eigą. Ekskursijoje ne tik praturtėjome naujomis žiniomis, bet ir buvome apdovanoti saldžiomis dovanomis.
Vidas Kairys palydėjo mus iki pat Mastaičių bunkerio. Čia mūsų laukė sodybos šeimininkė Julijona Petrėtienė, kuri aprodė neseniai atstatytą Lietuvos partizanų bunkerį, įrengtą po klėtimi, papasakojo jo istoriją. 1949 m. vasario 16 d. visos Lietuvos partizanų vadai šiame bunkeryje pasirašė nepriklausomybės Deklaraciją. Bunkerį partizanams įruošė Julijonos Petrėtienės tėtis S. Miknius. Pati Julijona tuo metu buvo paauglė ir gerai prisimena, kokie buvo baisūs laikai ir ką teko išgyventi.
Dėkojame Jadvygos Juškytės fondo steigėjui Kastyčiui Vyšniauskui už suorganizuotą įsimintiną kelionę, „Sulinkių“ darbuotojams už malonų priėmimą, dovanas, pardavimų vadybininkui Vidui Kairiui .už įdomią ekskursiją po durpių įmonę, už globą vykstant kartu iki Minaičių. Julijonai Petrėtienei dėkojame už gyvą istorijos pamoką, prisiminimus ir nuoširdžius atsakymus į mums iškilusius klausimus.

Paroda „Gamtos ir mūsų fantazijos“


Rugsėjo 29 – spalio 6 d. mokykloje veikė mokinių darbų paroda „Gamtos ir mūsų fantazijos“.Mokiniai, patarti dailės mokytojos Albinos Mackevičienės, paruošė kūrybinius darbus iš gamtinės medžiagos: lapų, gėlių, daržovių ir vaisių. Labiausiai visus sužavėjo Gretos Kantautaitės (5 kl.) „Mokyklinis autobusiukas“, padarytas iš cukinijos, ir kiti įdomūs darbeliai, kuriuos padarė 5 – 8 klasių mokiniai: Roberta Arcišauskaitė, Vesta Matkutė, Jaunius Kantautas, Gabija Paulauskaitė, Renata Piepolytė, Modesta Bieliauskaitė, Žydronė Beteikaitė, Airidas Brigys, Agnius Paulauskas, Tomas Mikšys, Živilė Beteikaitė, Vaida Vaitkevičiūtė, Edvinas Galinis.
Rankdarbių būrelio nariai, vadovaujami mokytojos Virginijos Šilkaitienės, papuošė parodą nuotaikingomis rudeninėmis puokštėmis.
Parodą apipavidalino biologijos mokytoja Birutė Dantienė.

3-ioji vieta konkurse „Šeimos istorija – mano istorija“


2014 m. pavasarį Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus penktos klasės mokinys Viktoras Pacevičius dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotame kraštotyriniame–kūrybiniame konkurse „Šeimos istorija – mano istorija“. Viktoro rašinys konkurse laimėjo 3-iąją vietą.
Berniuko proproproseneliai buvo Julija ir Laurynas Žymantai. Rašydamas rašinį, Viktoras susipažino su proproprosenelės Žemaitės kūryba ir gyvenimu, išsiaiškino, kada ir kokiomis aplinkybėmis Kėdainių karšte apsigyveno Žemaitės duktė, davusi pradžią visai jų giminei. Rašinyje berniukas nemažai dėmesio skyrė ir savo senelių, tėvelių bei brolių ir seserų aprašymui, vaizdžiai papasakojo apie jų darbus bei pomėgius.
Labai originaliai Viktoras pavaizdavo giminės medžio schemą. Jis nupiešė ne medį, bet giminės kaimelį, kuriame yra šeši namai: pirmame „apgyvendinti“ proproproseneliai Žymantai ir jų vaikai, kitame – proproseneliai Jarai ir t.t.
Dalyvavimas konkurse paskatino Viktorą plačiau pasidomėti giminės istorija, atsirado noras kuo daugiau sužinoti apie savo protėvius.
Berniukas kartu su lietuvių k. mokytoja Loreta Andruliene ir savo tėveliais rugsėjo mėnesį dalyvavo konkurso baigiamojoje šventėje Vilniuje, buvo apdovanotas prizu bei ekskursija į Valdovų rūmus.


Rugsėjo 1-osios šventė


Rugsėjo 1-oji Pernaravos skyriuje visada švenčiama pakiliai. Į mokyklos salę rinkosi mokiniai, jų tėveliai, mokytojai. Vyriausieji mokiniai yra aštuntokai, todėl šiemet jiems teko garbė pasveikinti į mokinių būrį įsiliejusius pirmokus. Mokinius pradžiugino Pernaravos seniūnijos seniūno A. Gusto prasminga dovana – gaublys.
Šiais mokslo metais Pernaravos skyriuje mokysis 48 1-8 klasių mokiniai ir 14 ikimokyklinukų.

2014-2015 metai


2014 m. gegužės 30 d.


Gegužės 30 d. paskutinis skambutis nuaidėjo mūsų mokyklos dešimtokams. Graži tai buvo šventė, tačiau kartu ir liūdna, kadangi daugiau mūsų mokykloje 10-os klasės nebebus.
Dešimtokus sveikino skyriaus vedėja Vitalija Sorokienė, seniūnas Artūras Gustas, buvusi auklėtoja Giedrė Kanapeckaitė, auklėtojas Vytautas Vaidotas, tėveliai, devintokai bei aštuntokai. Šventėje dalyvavo Jadvygos Juškytės paramos fondo steigėjas Kastytis Vyšniauskas, jis įteikė kasmetinius fondo apdovanojimus.
Dešimtokai paskutinį kartą dovanojo mokyklai savo dainas, eiles, šokį. Sugalvoję svajonę, aukštam skrydžiui jie paleido balandžius, atminčiai mokyklos sode pasodino ąžuoliuką.

(Nuotraukas galima pamatyti čia...)


Motinos dienos koncertas


Gegužės pradžioje mokykloje vyko tradicinis koncertas, skirtas Motinos dienai. Gausiai susirinkusioms mamoms dramos studija „Kaukė“, vadovaujama mokytojos Rimos Samoškienės, parodė spektaklį „Žiogas stiklinėje“. Visi mokiniai ir priešmokyklinės grupės ugdytiniai paruošė mamoms puikų koncertą. Koncertinę programą parengė mokytojos Rita Andriuškevičienė, Laima Bytautienė, Vida Matkuvienė . Sceną dailiai papuošė dailės ir technologijų mokytojos Albina Mackevičienė ir Virginija Šilkaitienė. Po koncerto mokinių laukė malonus siurprizas: dešimtoko Luko mamos Vaidos Glebauskienės iniciatyva mamos visiems koncertavusiems mokiniams padovanojo didžiulį saldainių maišą. Vaikai visoms mamoms nuoširdžiai dėkoja.

Dešimtokams mokytis beliko tik 50 dienų


Balandžio 11 d. mokykloje vyko tradicinė dešimtokų penkiasdešimtadienio šventė, kurią išradingai suorganizavo 7 ir 8 klasių mokiniai, vadovaujami klasės auklėtojos Sigitos Rukšėnienės. Dešimtokus sveikino jų pirmoji mokytoja Laima Bytautienė, buvusi auklėtoja Giedrė Kanapeckaitė, dabartinis auklėtojas Vytautas Vaidotas, skyriaus vedėja Vitalija Sorokienė. Mokiniai dalyvavo linksmuose konkursuose, žaidimuose. Visiems patiko tradicinės dešimtokų „palikimo“ dalybos, septintokų ir aštuntokų priesaika, dešimtokų pasirodymas. Šventė užsitęsė, bet laikas neprailgo, nes visiems buvo linksma ir įdomu.

Priešgaisrinio mokymo pratybos


Balandžio 8 d. mokykloje vyko priešgaisrinio gelbėjimo mokymai, kuriuos organizavo Kėdainių priešgaisrinio gelbėjimo tarnyba. Pirmiausiai visi rinkosi į salę ir ten visa mokyklos bendruomenė buvo supažindinta su pratybų tikslais bei eiga, priešgaisrinės apsaugos darbuotojai papasakojo apie gaisrų keliamus pavojus, žolės deginimo pasekmes.
Prasidėjus trečiai pamokai, mokykloje nuskambėjęs skambutis paskelbė gaisro pavojų. Mokiniai, mokytojai ir darbuotojai skubiai evakavosi. Į mokyklą atvažiavo net 4 ugniagesių komandos. Mokiniai galėjo iš arti stebėti gaisro gesinimo procesą, susipažino su ugniagesių gelbėtojų darbu, gelbėjimo įranga.
Visos bendruomenės nuomone, priešgaisriniai mokymai buvo labai naudingi.

Konferencija Šėtoje


Balandžio 4 d. Pernaravos skyriaus 7 klasės mokinė Sandra Mockaitytė kartu su tikybos mokytoja Vida Sirtautiene dalyvavo konferencijoje, skirtoje Adelės Dirsytės 105-osioms gimimo metinėms paminėti. Adelė Dirsytė, buvusi Šėtos progimnazijos mokinė, krikščionė pasaulietė, mokytoja, tremtinė, pasaulyje žinomos maldaknygės „Marija, gelbėk mus“, parašytos Sibiro tremtyje, autorė. Konferencijoje dalyvavo mokiniai iš Kėdainių, Jonavos, Panevėžio rajonų.

Dalyvavome viktorinoje „Irkis gilyn“


Kovo 26 d. skyriaus mokiniai dalyvavo tikybos viktorinos „Irkis gilyn“ III etape. Ketvirtokai Šarūnas Banys, Kamilė Grabauskaitė, Renata Piepolytė, Ugnė Skipariūtė ir Evelina Vaitkutė, vadovaujami tikybos mokytojos Vidos Sirtautienės, rajoniniame etape užėmė 2 vietą. Geriausiai mūsų mokiniams sekėsi atlikti kūrybines užduotis. Komisija taip pat akcentavo puikius bendradarbiavimo įgūdžius – mokėjimą dirbti komandoje.

Jadvygos Juškytės paramos fondo dovanos Pernaravos mokiniams


Kaip žinome, 2014 – ieji metai ne tik K. Donelaičio, bet ir Teatro metai, tad Tautinio atgimimo Jadvygos Juškytės paramos fondo dėka galėjome priartinti mokinius prie teatro, praplėsti jų kultūrinį akiratį.
Pirmąją pavasario dieną Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus geriausiai besimokantys ir aktyviausi mokiniai buvo pakviesti į teatralizuotą Keistuolių teatro koncertą, vykusį Kėdainių arenoje. Kartu su didžiule žiūrovų minia mokiniai nuotaikingai šventė Keistuolių teatro 25-ąjį gimtadienį, žiūrėdami fragmentus iš įvairiausių spektaklių. Skambėjo daugumai girdėtos dainos iš vaikiškų vaidinimų, nuotaikingos dainos iš „Brėmeno muzikantų“, „Meilė ir mirtis Veronoje“ ir kt.. Gerai žinomas dainas mokiniai dainavo kartu su aktoriais ir negailėjo jiems plojimų.Didelį įspūdį mokiniams paliko šiltas aktorių bendravimas su publika, jų dainos, vaidinimas, scenos dekoracijos, aktorių kostiumai.
Kadangi kovo mėnesį Kultūros centre vyko tradicinės profesionalių teatrų dienos, Jadvygos Juškytės paramos fondas Melpomenės dovanomis apdalino Pernaravos mokinius. Pradinių klasių mokinukai pamatė du spektaklius: Vilniaus Kamerinio teatro muzikinį spektaklį „Trys pingvinai“ ir Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklį „Šeimynėlė iš Didžiosios girios“. Grįžę iš spektaklių mažieji žiūrovai savo įspūdžius pavaizdavo piešinukuose.
Vyresnieji mokiniai buvo pakviesti į Vilniaus kamerinio teatro giliai juos sujaudinusią tragikomediją „Kai žmonės vaidino Dievą...!”. Mokinai turėjo galimybę palyginti skaitytą „Anos Frank dienoraštį“ ir pagal jį pastatytą spektaklį, pasakojantį apie Olandijos žydaitę Aną, apie baimę, laisvės troškimą, viltį, meilę ir...mirtį. Šiam liūdnam spektakliui nė vienas neliko abejingas.
Taigi Pernaravos mokiniams šis pavasaris tikrai buvo Teatro metų pavasaris, o metai juk dar nesibaigia...

Minėjome tris šventes


Kai, pasak Kristijono Donelaičio, „saulelė vėl atkopdama budina svietą ir žiemos šaltos triūsus pargriaudama juokias“, Pernaravos skyriaus bendruomenė kovo 21 d. paminėjo tris svarbias datas: Kristijono Donelaičio 300-sias gimimo metines, Pasaulinę Žemės dieną ir Pasaulinę vandens dieną. Šventę pradėjusi biologijos mokytoja Birutė Dantienė pasveikino visus su Žemės diena, trumpame pranešime pateikė įdomių faktų apie mūsų planetą. Vėliau šventę pratęsė mokyklos bibliotekininkė Zita Vaidotienė, kuri organizavo Kristijono Donelaičio „Metų“ dalies „Pavasario linksmybės“ visuotinius skaitymus, kuriuose dalyvavo 35 mokiniai ir mokytojai.
Pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinės grupės vaikai , vadovaujami sveikatos priežiūros darbuotojos Eglės Dirsienės, piešė bendrą piešinį, skirtą Pasaulinei vandens dienai. Šio piešinio ilgis beveik 8 metrai.

Paminėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną


Kovo 10 d. visi mokiniai rinkosi į Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjimą . Sugiedoję Lietuvos himną, mokiniai išklausė istorijos mokytojo Vytauto Vaidoto pranešimą apie tų dienų įvykius. Šiai datai pažymėti kiekviena klasė paruošė po vieną koncertinį numerį ir surengė nuotaikingą koncertą. Šventė tuo nesibaigė. Po koncerto mokiniai, vadovaujami kūno kultūros mokytojo Vytauto Vaidoto dalyvavo mokyklos sporto šventėje. Dalyviai rungėsi estafečių, kvadrato, tinklinio ir krepšinio komandinėse rungtyse bei baudų, tritaškių metimų ir jaunojo futbolininko individualiose rungtyse. Nugalėtojai apdovanoti diplomais, medaliais ir saldžiaisiais prizais, kuriuos skyrė buvę mokyklos mokiniai Sigita Kantautienė ir Donatas Vaitelis. Prie varžybų organizavimo aktyviai prisidėjo ir sveikos gyvensenos būrelio vadovas Liudas Andrulis.
Baudas geriausiai mėtė Evelina Kybartaitė 10 kl., Emilija Rukšėnaitė, 8 kl. ir Eimantas Vaičiulis, 6kl.
Tritaškių metimo varžybose nugalėjo Gediminas Ambrazas, 10 kl., Tautvydas Stanevičius, 10 kl. ir Linas Samoška, 5 kl
Jaunojo futbolininko rungtyje nepralenkiami buvo Laurynas Mačekūnas, 5 kl., Viktoras Pacevičius, 5 kl. ir Eimantas Vaičiulis, 6 kl.

Smagiai atsisveikinome su žiema


Kovo 4 d. 12 val. į Josvainių gimnazijos Pernaravos skyrių rinkosi mokinių tėveliai, pernaraviečiai ir aplinkinių kaimų gyventojai – visi tie, kurie turėjo ką parduoti, norėjo pirkti arba tik pasidairyti, pasilinksminti. Čia buvo organizuotas tradicinis Kaziuko kermošius. Prekystaliai lūžo nuo įvairiausių saldumynų, papuošalų, suvenyrų. Labiausiai prekyba patiko mūsų mažiesiems. Padedami tėvelių prekiavo net priešmokyklinės grupės vaikai. Visų susidomėjimą sukėlė mokinių pagamintų ir įmantriais vardais pavadintų Morių parodėlė (vadovė - mokytoja V. Šilkaitienė).
Po geros valandos visi išskubėjo į mokyklos kiemą, kur jau laukė linksmai nusiteikę Užgavėnių personažai. Ir vaikai, ir suaugę dalyvavo įvairiose rungtyse: taiklumo, kiaušinių nešimo, rąsto pjovimo ir kitokiose. Kiti susidomėję stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, ragavo karšto ir labai skanaus šiupinio, mėgavosi kvapnia arbata. Šventė baigėsi linksmais šokiais ir Morės sudeginimu.
Mokykla dėkoja renginio organizatorei - etnokultūros mokytojai Ritai Andriuškevičienei, renginio vedėjai – Josvainių laisvalaikio centro Pernaravos skyriaus darbuotojai Erikai Ūsevičiūtei, technologijų mokytojai Virginijai Šilkaitienei, 3 klasės mokytojai Rimai Samoškienei, Pernaravos miestelio bibliotekininkei Ramunei Dauparienei, Pernaravos seniūnaičiui Petrui Žadeikai, mokyklos ūkvedžiui Gintautui Sereikai, šiupinio virėjoms , prekiautojams, Užgavėnių eisenos dalyviams ir visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo bei dalyvavusiems šventėje.

Pergalė rajoninėse tinklinio varžybose


Vasario 27 d. Pernaravos skyriaus mergaičių tinklinio komanda laimėjo Kėdainių rajono olimpinio festivalio tinklinio varžybas. Kūno kultūros mokytojo Vytauto Vaidoto vadovaujama jaunųjų tinklininkių komanda kovo mėn. dalyvaus zoninėse varžybose. Linkime jiems didžiausios sėkmės.

Nauja paroda mokykloje


Poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos „Branduma“ Kėdainių skyriaus tautodailininkai organizavo savo darbų parodą. Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriuje ši paroda veikia nuo 2014 metų vasario 20 d., joje eksponuojama per 50 paveikslų ir kitų kūrinių. Visi norintys gali apžiūrėti parodą darbo dienomis nuo 9 iki 13.30 val

Šventinis penktadienis mokykloje


Vasario 14 d. visi mokyklos mokiniai ir mokytojai susirinko į salę paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Vaizdingai buvo prisiminta Lietuvos valstybės istorija, svarbūs ir lemtingi jos momentai. Prasmingos eilės ir mokinių dainos pagyvino minėjimą. Mokinius šventei parengė mokytojos Rita Andriuškevičienė ir Vida Matkuvienė
Mokiniai nepamiršo linksmai atšvęsti ir šv. Valentino dienos. Visi dalyvavo smagiuose žaidimuose, šmaikščiuose konkursuose, skambėjo nuotaikinga muzika.

Pirmojo pusmečio geriausieji

1-4 klasių mokinių, geriausiai baigusių 1 pusmetį, vienuoliktukas:Geriausiai besimokančių 5-10 klasių mokinių dešimtukas:Sveikiname geriausiai besimokančius!
Visiems mokiniams linkime tolesnės sėkmės moksle!

Paminėjome Laisvės gynėjų dieną


Sausio 13 d. 8 val. ryto kartu su visos šalies mokyklomis uždegėme žvakeles žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui. Po to visi rinkomės į mokyklos salę, kur dar kartą prisiminėme tų dienų įvykius, tylos minute pagerbėme žuvusiųjų atminimą. Minėjimą baigėme Lietuvos himnu.

Atsisveikinimas su eglute


Sausio 7 d. skyriaus mokiniai atsisveikino su visą mėnesį juos džiuginusia eglute. Šventę organizavo 3 klasės mokytoja Rima Samoškienė. Mokytoja ir jos parengti mokiniai pasakojo apie Trijų Karalių šventę, jos papročius Lietuvoje, deklamavo eilėraščius. Po to visų klasių mokiniai nukabino žaisliukus, plojimais padėkojo eglutei, kantriai laukusiai visų mokinių per kalėdines atostogas. Muzikos mokytoja Rita Andriuškevičienė pagyvino šventę kalėdinėmis melodijomis.

Kalėdinis karnavalas


Gruodžio 23 d. skyriuje vyko kalėdinės eglutės šventė priešmokyklinės ugdymo grupės ir 1-4 klasių mokiniams. Kalėdiniame karnavale vaikus linksmino Kauno „Drakoniuko“ teatro aktoriai, vaikai deklamavo, dainavo, linksminosi su Kalėdų seneliu. Tėvelių ir vaikų susidomėjimą sukėlė ir pačių mokinių suvaidintas spektaklis „Gandras Puikuolis“, kurį pastatė Josvainių laisvalaikio centro Pernaravos skyriaus meno vadovė Erika Ūsevičiūtė.. Jadvygos Juškytės fondas 18 vaikų iš nepasiturinčių šeimų pradžiugino kalėdinėmis dovanėlėmis.
5-10 kl. mokinių kalėdinis karnavalas vyko gruodžio 19 d. Šių metų karnavalo tema buvo „ TV laidos“. Mokiniai išradingai parodijavo televizijos laidas, po to linksminosi diskotekoje.

Akcija „Knygų Kalėdos“


Pernaravos skyrius dalyvavo akcijoje „Knygų Kalėdos 2013-2014“. Iš Tautinio atgimimo veikėjos Jadvygos Juškytės fondo lėšų buvo nupirkta ir padovanota skyriaus bibliotekai 16 knygų, kurios pradžiugino mažuosius bibliotekos skaitytojus. Bibliotekininkė Zita Vaidotienė ir visa mokyklos bendruomenė dėkinga fondo direktorei Loretai Andrulienei ir fundatoriui Kastyčiui Vyšniauskui už puikią kalėdinę dovaną skaitytojams.

Susitikimas su rajono menininkais


Gruodžio 13 d. popietę į mokyklą rinkosi Kėdainių krašto dailės draugijos nariai.. Jau nuo gruodžio pradžios mokyklos koridorių sienas puošia šių menininkų tapybos paroda, skirta 1863 m. sukilimo 150-ioms metinėms paminėti. Tarp šių darbų yra ir 5 Pernaravos krašto menininkų darbai. veikslų parodą gali apžiūrėti visi norintys. Šio renginio iniciatorė ir vedėja – dailės mokytoja Albina Mackevičienė. Susitikime, kuriame dalyvavo ir Pernaravos skyriaus mokytojai bei mokiniai, draugijos nariai pasakojo apie save, savo kūrybinę veiklą, atsakinėjo į mokinių klausimus.

Didžiosios kalėdinės dirbtuvės mokykloje


Gruodžio 6 d. Pernaravos skyriaus mokinių taryba suorganizavo Didžiąsias kalėdines dirbtuves. Visi mokyklos mokiniai: nuo priešmokyklinukų iki dešimtokų - gamino kalėdinius papuošalus, Šiais darbais buvo papuošta eglutė ir mokykla.

Susitikimas su poetėmis


Lapkričio 12 d. mūsų mokykloje lankėsi poetės Zita Gaižauskaitė ir Zenė Sadauskaitė. Iš mūsų krašto kilusi vaikams skirtų eilėraščių autorė Zita Gaižauskaitė, pasipuošusi Miškų Močios kostiumu, į vaikus kreipėsi eilėmis. Į savo vaidinimą poetė įtraukė mūsų mokinukus, kurie noriai vaidino miško gyvūnus ir paukščius: vilką, ežį, genį, varlę, gandrą, briedį.
Atsidėkodami poetei, “Jaunųjų bibliotekos draugų” būrelio nariai, paruošti vadovės Z. Vaidotienės, deklamavo poetės Zitos Gaižauskaitės eilėraštukus, o 7-8 kl. mišrus ansamblis atliko vadovės R. Andriuškevičienės viešnios eilėraščio žodžiais sukurtą dainelę.
Poetė Zenė Sadauskaitė supažindino vaikus su savo pasiektais Lietuvos Gineso rekordais, papasakojo, kaip, žaidžiant žodžiais, galima kurti eiles.
Padėkojusios už bendravimą, apdovanojusios mus knygutėmis, poetės išvyko. Tikėkime, iki kitų susitikimų.

Mes galim 2013


Spalio 25 d. skyriuje vyko jaunųjų talentų konkurso „Mes galim“ I etapas. Jame pasirodė 7 dalyviai. Į tolesnį etapą atrinkti 4 jaunieji atlikėjai: Emilijos Rukšėnaitės (8 kl.) ir Medos Sabašinskaitės (10 kl.) duetas, skaitovė Skaiva Bytautaitė (3 kl.) ir buvusi mūsų mokyklos mokinė, dabar „Atžalyno“ gimnazijos abiturientė Greta Andriuškevičiūtė. Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės ateityje.

Jaunieji Pernaravos pagrindinės mokyklos sportininkai


2013 m. sausio 13 d. Krakių gimnazijoje (Kėdainių r.) Lietuvos olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų kvadrato varžybose mūsų mokyklos 4 - 6 klasių mokiniai užėmė 3 vietą.

Olimpinio festivalio zoninių kvadrato varžybų 3 vietos laimėtojai

2013 m. sausio 19 d. Pernaravos pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų kvadrato 2002 m. gimimo (ir jaunesnių) mokinių varžybos. Mūsų mokyklos mažieji sportininkai užėmė 2 vietą.

Olimpinio festivalio tarpzoninių kvadrato varžybų 2 vietos laimėtojai


7 - 9 klasių mergaitės Lietuvos olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų merginų tinklinio tarpzoninėse varžybose užėmė 4 vietą. Varžybos vyko Kvėdarnos (Šilalės r.) sporto mokykloje.

Olimpinio festivalio tarpzoninių tinklinio varžybų 4 vietos laimėtojos

Dienos naujiena

Vardadienį švenčia :
Tinklalapio lankomumas