Navigacija
Fondo veikla 2015m.
Gruodžio 22 d. Jadvygos Juškytės paramos fondo kvietimu Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriuje viešėjo vaikų ir jaunimo tautinės muzikos ansamblis "Auštaras", vadovaujamas Aušros Giedrienės. Svečiai atvyko su adventine programa "Atbėga elnias devyniaragis". Ansamblio vadovė Aušra Giedrienė priminė visiems Advento laikotarpio papročius, tradicijas, kartu su svečiais dainavome dainas, žaidėm žaidimus, šokom ratelius. Į namus visi skirstėmės džiugiai nusiteikę, pakiliai laukdami šv. Kalėdų. Už puikų pasibuvimą dėkojame auštariečiams ir jo vadovei.Edukacinė pamoka “Pelėdų kaime”


Spalio 21 d. Jadvygos Juškytės paramos fondo dėka 1-4 klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti edukacinėje programoje „Pelėdų kaime“ Pelėdnagiuose, juos lydėjo pradinių klasių mokytojos Vida Matkuvienė ir Laima Bytautienė. Mokinukai buvo supažindinti su Pelėdnagių gyvenviete, pamatė daugybę pelėdų skulptūrų, draugystės akmenį, saulės laikrodį.Vaikai su džiaugsmu šaudė iš lankų, šliuožė žole slidėmis, dalyvavo įveikiant įvairias kliūtis.
Bendruomenės namuose visus pasitiko šaunios šeimininkės dainuodamos sutiktuvių dainą. Mokiniai išgirdo įdomų pasakojimą apie Pelėdnagių gyvenvietės vardo atsiradimą, atsakinėjo į viktorinos klausimus, kartu su šeimininkėmis padainavo apie pelėdą, ragavo „pelėdų kiaušinius“, pyragus ir kitus skanius patiekalus, gėrė gilių kavą. Sočiai pasistiprinę šeimininkių vaišėmis, ėmėsi darbo: vieni pynė apyrankes, kiti spalvino pelėdas, treti vėlė jas iš vilnos, visi norintys turėjo galimybę išbandyti laimę loterijoje.
Kiekvienas mokinukas gavo diplomą už aktyvų dalyvavimą edukacinėje Pelėdų kaimo programoje. Išlydėdamos svetingos Pelėdų kaimo šeimininkės padovanojo didelį saldainį – siurprizą, kuriuo vaikai labai džiaugėsi, o siurprizą pamatė tik sugrįžę į mokyklą ir išvynioję saldainį.
Edukacinė išvyka mokiniams suteikė labai daug džiaugsmo, naujų įspūdžių ir žinių.

Vida Matkuvienė, pradinių kl. mokytoja


Nuotraukas galite pamatyti čia...

Rugsėjo 1-osios šventė


Visus Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus mokinius su Rugsėjo 1-ąją sveikino skyriaus vedėja Vitalija Sorokienė, seniūnas Arūnas Gustas, ikimokyklinukų mokytoja Nijolė Sabašinskienė ir Jadvygos Juškytės paramos fondo vadovė Loreta Andrulienė, pirmokėliams ji įteikė dovanėles.

Šventės akimirkas galite pamatyti čia...

Išvyka į Vilnių


Birželio 17 d. Jadvygos Juškytės paramos fondas suorganizavo 5 - 8 klasių mokiniams ekskursiją į Vilnių.
Gidė Virginija vedė mums ekskursiją po Vilniaus požemius ir ne tik. Apžiūrėjome Bernardinų bažnyčios rūsius, išgirdome jų istoriją, lipome į bažnyčios bokštą, iš kur matėsi labai graži Vilniaus panorama. Liftu kėlėmės į šv. Jonų bažnyčios bokštą, kur prieš mūsų akis atsivėrė dar įspūdingesni vaizdai. Lankėmės Gintaro galerijos rūsiuose ir buvusioje Vilniaus žydų geto teritorijoje atkurtoje slėptuvėje „Malina“, kurioje žydai bandė išgelbėti savo ir artimųjų gyvybes. Išgirdome labai įdomų ir kartu šiurpų pasakojimą, kaip jiems reikėjo išgyventi nežmoniškomis sąlygomis.
Pasiklausę įdomių pasakojimų, poilsiavome Bernardinų sode, domėjomės ten augančiais augalais, žaidėme atrakcionuose. Ten mus ir surado gidas Rolandas, o tada vėl prasidėjo žygis po Vilnių. Apsilankėme Užupio Respublikoje, pasisveikinome su ją saugančiu angelu, perskaitėme Užupio konstituciją, kuri mums labai patiko, paklaidžiojome Užupio gatvelėmis, apžiūrėjome piešinius ant namų, pasigėrėjome piešiančiais jaunuoliais. Po to vėl sugrįžome į senamiestį.
Susipažinome su jaukiomis senamiesčio gatvelėmis, pasivaikščiojome pačia siauriausia Vilniaus gatve, gaila, atrodo, net vardo neturinčia. Gėrėjomės prezidentūros kiemeliu, lipome į Gedimino kalną.
Už patirtus malonius įspūdžius ir žinias dėkojame gidams Virginijai ir Rolandui, o už galimybę apsilankyti sostinėje, už tai, kad galėjome tiek daug pamatyti ir sužinoti, dėkojame Jadvygos Juškytės paramos fondo steigėjui Kastyčiui Vyšniauskui.

Nuotraukas galite pamatyti čia...

2015 m. birželio 5 d.


Birželio 5 dieną mūsų mokykloje buvo švenčiama mokslo metų pabaiga. Jau tapo tradicija šios šventės proga įteikti Tautinio atgimimo veikėjos Jadvygos Juškytės paramos fondo apdovanojimus.. Prieš įteikiant apdovanojimus, fondo vadovė Loreta Andrulienė trumpai supažindino su fondo veikla per visą jo gyvavimo laikotarpį.
Apdovanojimus įteikė į šventę atvykęs fondo steigėjas Kastytis Vyšniauskas.
Padėkos raštais ir dovanėlėmis už labai gerą mokymąsi buvo apdovanotos Ugnė Marozaitė (2 kl.) ir Gabija Ramoškaitė (4 kl.), už gerą mokymąsi apdovanotas Nedas Liutkus (3 kl.), už kultūrinę veiklą apdovanota Skaiva Bytautaitė (4 kl.).
Padėkos raštais ir piniginiais prizais už labai gerą mokymąsi buvo apdovanoti du šeštos klasės mokiniai: Airidas Brigys ir Viktoras Pacevičius.
Dvylika geriausiai lankančių mokyklą mokinių taip pat gavo fondo dovanėles ir padėkos raštus. Knygomis apdovanoti daugiausiai skaitantys mokyklos bibliotekos jaunieji skaitytojai: Sandra Mockaitytė, 8 kl., Viktoras Pacevičius, 6 kl., Vesta Matutė, 5 kl., Miglė Ramanauskaitė, 4 kl., Gabija Ramoškaitė, 4 kl., Rita Barančiukaitė, 1 kl.
Piniginiai prizai ir padėkos raštai įteikti dailės mokytojai Albinai Mackevičienei ir tikybos mokytojai Vidai Sirtautienei.
Skyriaus vedėjai Vitalijai Sorokienei įteikta simbolinė dovanėlė ir padėkos raštas už geranorišką ir nuoširdų bendradarbiavimą.
Fondo steigėją Kastytį Vyšniauską ir fondo vadovę Loreta Andrulienę skyriaus vedėja Vitalija Sorokienė apdovanojo padėkomis ir gėlėmis.

Šventės akimirkas galite pamatyti čia...

Karatė varžybos


Šiais mokslo metais Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus mokiniai, Jadvygos Juškytės fondo įkūrėjo Kastyčio Vyšniausko dėka, turėjo galimybę kiekvieną ketvirtadienį dalyvauti karatė treniruotėse. Sportuodavo visi, kas tik norėjo – nuo pirmokėlių iki aštuntokų. Buvo pasirūpinta mokinių, neturinčių galimybių atvykti į treniruotes, atvežimu ir po treniruotės parvežimu namo. Kalėdų proga visiems buvo padovanotos kūno apsaugos. Mokinius treniravo Radviliškio karatė klubo „Rytų kovotojas“ treneris Ričardas Mačiunskas.
Balandžio 23 d. vyko karatė varžybos, kurias organizavo treneriai Ričardas ir Ernestas, su jais kartu atvyko ir trys teisėjai. Mokinių tėveliai ir draugai turėjo galimybę pamatyti, ko išmoko karatė kovotojai. Mokiniai pademonstravo savo vikrumą, stiprumą, ištvermę, jie buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes, kiekviena grupė varžėsi keturiose rungtyse.
7-os klasės mokinys Eismantas Galinis savo amžiaus grupėje iš keturių rungčių laimėjo tris pirmąsias vietas. 6-os klasės mokiniai Airidas Brigys ir Laurynas Mačekūnas laimėjo po dvi pirmąsias vietas. Nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais ir diplomais, o antrų ir trečių vietų laimėtojai - medaliais ir diplomais. Prizininkus sveikino Jadvygos Juškytės fondo steigėjas Kastytis Vyšniauskas, fondo direktorė Loreta Andrulienė ir skyriaus vedėja Vitalija Sorokienė.
Varžybų žiūrovai puikiai praleido vakarą, džiaugėsi matydami entuziastingus kovotojus, o mokiniai saugiai pasivaržė tarpusavyje, pajuto varžybų atmosferą, patyrė pergalių džiaugsmą, įvertino savo jėgas ir sugebėjimus.
Laurynas Mačekūnas buvo pakviestas dalyvauti Kauno rajono mero taurės varžybose „Pirmasis wazari 2015“, kurios vyko Garliavoje gegužės 10 d. Laurynas rungtyniavo Sumo rungtyje ir užėmė trečiąją vietą.
Dėkojame Jadvygos Juškytės fondo steigėjui Kastyčiui Vyšniauskui už suteiktą galimybę mokiniams susipažinti su karatė kovos menu, pasportuoti, naudingai ir sveikai praleisti ketvirtadienio vakarus. Treneriui Ričardui Mačiunskui dėkojame už kantrybę, patarimus ir įdomias treniruotes.

Nuotraukas galite pamatyti čia...Spektaklis ‚Mikė“


Š.m. kovo 12 d. mūsų mokyklos pradinių klasių mokinukai vyko į Kėdainių kultūros centrą žiūrėti spektaklio „Mikė“. Spektaklį pagal A. A. Milne knygą „Pūkuotuko pasaulis“ pastatė Šiaulių dramos teatras.
Vaikučiai susitiko su neprilygstamuoju Mike ir jo draugais – Paršeliu, Triušiu, Tigru, Asiliuku, kartu su jais leidosi į visiems žinomus, bet nenusibostančius nuotykius. Spektaklyje skambėjo daug juoko. Muzikos ir dainelių.
Mokinių įspūdžiai atsispindi piešinukuose, kuriuos galite pamatyti čia...

2015 m. vasario 21 d.

Spektaklis „Anė iš Žaliastogių“

Vasario 21 d., šeštadienį, su 5-8 kl. mokiniais vėl vykom į Panevėžį. Diena buvo graži, saulėta, keliais neslidus, todėl nuvykome žymiai greičiau nei pirmąjį kartą. Pasirodo, Panevėžys ne taip jau ir toli...
Pirmiausia apsilankėme Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje, jos muziejuje (daugiau apie tai galite paskaityti Naujienose: „Viešnagė Panevėžio „Žemynos progimnazijoje“), o paskui skubėjome į J. Miltinio dramos teatro spektaklį „Anė iš Žaliastogių“. Bet prieš tai dar suspėjome aplankyti režisieriaus J. Miltinio statulą, patrinti jam batą, sugalvoti norą ir pažiūrėti į akis, nes buvo mums pašnibždėta: jei režisierius sumirksės, tai noras išsipildys. Ir J. Miltinio batą blizginom, ir į akis žiūrėjom, bet ar kam nors jis sumirksėjo, nežinom, garsiai niekas nepasigyrė...
O spektaklio „Anė iš Žaliastogių“ labai laukėme, belaukdami ir to paties pavadinimo L. M. Montgomery knygą skaitėme, ją skolinomės iš visų aplinkinių bibliotekų, o kai kam net tėveliai nupirko. Žodžiu, pas Anę ir jos naująją šeimą vykome lyg į svečius, visus juos jau gerai pažinodami. Ir nenusivylėme, viskas labai patiko.
Dėkojame spektaklio režisieriui A.Gluskinui už nuostabų spektaklį, visiems aktoriams už puikią vaidybą, nuoširdumą ir autografus, teatro darbuotojams, kurių dėka mums buvo jauku ir gera Jūsų teatre. Dėkojame už atvirukų komplektus, jie visada mums primins spektaklio veikėjus.

Nuotraukas, mokinių atsiliepimus apie spektaklį, Anės portretą galite pamatyti čia...


2015 m. vasario 4 d.


Ne kartą džiaugėmės puikiais Kauno dramos teatro spektakliais, o šiais metais sumanėme pakeliauti truputį toliau – į Panevėžio J. Miltinio dramos teatrą. Pasirinkome spektaklį „Iš Nuomšiko gyvenimo“, pastatytą pagal to paties pavadinimo G. Morkūno knygą, kurią dauguma mokinių buvo perskaitę.
Gendrutis Morkūnas – fizikas, rašęs vaikams grožinės literatūros kūrinius. „Iš Nuomšiko gyvenimo“ – geriausia 2010 metų knyga vaikams ir paaugliams.
Spektaklyje kalbama apie šeimų neturinčius vaikus, gyvenančius negailestingame pasaulyje, kuriame reikia mokėti pačiam apsiginti ir apginti silpnesnius, pakęsti bendraamžių patyčias bei suaugusiųjų nesąžiningumą.
Ir štai vasario 4 dienos pavakare išsiruošėme į kelionę. O jau kaip tas Panevėžys toli... Važiavome ilgai ilgai... O gal čia buvo kaltas labai slidus kelias ir didžiulis baltas rūkas? Taip ilgai važiavome, kad vos vos spėjome į spektaklį, nebuvo laiko net pasisveikinti su ilgamečiu šio teatro režisieriumi Juozu Miltiniu (aišku, tik su jo paminklu, stovinčiu prie pat teatro), o juk sako, kad reikia ne tik pasisveikinti, bet ir patrinti jo batą... Belieka tikėtis, kad dar sugrįšim...Pasiskaityti mokinių atsiliepimus apie spektaklį ir pamatyti kelias spektaklio akimirkas, įamžintas piešiniuose, galite čia...

Dienos naujiena

Vardadienį švenčia :
Tinklalapio lankomumas